Články - Stavba jezírka

jezirkova-filtrace-oase.jpg

Ideální způsob zapojení jezírkové filtrace - 2. díl

Kategorie: Stavba jezírka

V tomto článku se podíváme na to, jak zapojit filtraci s čerpadlovou šachtou.

zahradni-jezirko-molo.jpg

Ideální způsob zapojení jezírkové filtrace - 1. díl

Kategorie: Stavba jezírka

V tomto článku Vám ukážeme, jaké jsou možnosti zapojení filtračním systémů. Existují celkem čtyři možnosti, a každý systém má trochu jiná specifika, které v následujících řádcích objasníme.

koupací jezírko přírodní "biotop" s filtrací:)

Pravda o samočistících jezírkách, přírodní biotopy

Kategorie: Stavba jezírka

O fungování jezírek je toho na internetu napsáno mnoho, ale jak to vlastně je? V této kapitole si popíšeme onu bájnou samočistící schopnost jezírek, věřte nám že jsme jich viděli již spoustu ale ani v životě, ani v přírodě se samo nikdy nic neudělá.. Většina firem tvrdí, že jen a jen jejich řešení je to správné, jak z toho ven? ..nejednoduší cestou je jít po referencích, pobavit se přímo s majiteli o kvalitě vody, výskytu řas, podívat se na referenční jezírka jak fungují po několika letech, tam se nejlépe pozná kdo mluví pravdu a kdo ne! Ne není správné když je voda v jezírku zelená, ne řasy by rozhodně neměli být v hojné míře standardem v jezírku, poslední kapitolou jsou okrasné ryby které některé firmy striktně zakazují jinak se ztrácí záruka na vodu:)

pokládka pvc folie svařením

Izolace jezírka, jezírkové fólie, geotextílie

Kategorie: Stavba jezírka

Na jezírkové fólii se nevyplatí šetřit, je to základový kámen každého jezírka a její výměna je velmi obtížná. V tomto článku si popíšeme jejich typy, výhody a nevýhody jezírkových fólií a podkladové geotextilie.

stavební povolení pro koupací jezírko, zahradní jezírko

Stavební povolení zahradního jezírka, koupacího jezírka

Kategorie: Stavba jezírka

Zajímá Vás jak je to se stavebním povolením? Chtěli by jste začít stavět zahradní jezírko? Čtěte více..

stavba jezírka hrubé výkopové práce

Stavba jezírka

Kategorie: Stavba jezírka

V této kapitole si přiblížíme vše kolem stavby jezírka, počínaje správným výběrem jezírka, zdali chceme jezírko určené ke koupání tzn . koupací jezírko, nebo se věnujeme rybám tudíž jezírko pro chov ryb či jen okrasné jezírko které nám doplní zahradu a pěkný vodní prvek. Stručně si rozdělíme jednotlivé druhy, načrtneme tvar jezírka, velikost jezírka, rozdíly mezi koupacím a okrasným, popíšeme si tvorbu kaskád, potůčku, použití kamene u jezírka, řekneme si i něco k jezírkovým foliím, filtracím a cenně jezírka

« Předchozí1Další »