Koupací jezírka

Toužíte po vašem vlastním koupacím jezírku bez nutnosti používání bazénové chemie?

  • Máme mnohaleté zkušenosti se stavbou nových koupacích jezírek a přestavbou starších nevzhledných bazénů na krásné koupací jezírko.
  • Stavíme koupací jezírka na klíč a to od základů.
  • Navrhneme správnou technologii tak, aby voda ve vašem koupacím jezírku byla křišťálově čistá po celý rok.

Určitě jste již slyšeli o fenoménu posledních let, koupacím jezírku. Koupací jezírko se vyvinulo z přírodního zahradního jezírka v reakci na nevzhledné modré plastové bazény. Jelikož se naše společnost čím dál více snaží vracet k přírodě, tak je tento trend hodně znát i ve stavebnictví, živé zelené stěny, travnaté plochy střech, různé přírodní domy, v neposlední řadě právě přírodní koupací jezírka.

Koupací jezírko Praha Pohled na koupací jezírko v Praze Velké koupací jezírko Koupací jezírko napojené na terasu

Princip koupacího jezírka je jednoduchý. Technologie je stejná jako u klasického zahradního jezírka pro Koi s tou výjimkou, že se nemusí takovým způsobem dimenzovat filtrace, jelikož z pravidla nejsou v koupacím jezírku chovány ryby.

Pokud chcete takovou stavbu realizovat, musíte počítat s tím, že nejprve se budou provádět výkopové práce pomocí bagru, následně se přejde do stavební fáze, kdy se postaví stěny jezírka ze ztraceného bednění, dno se vyspáduje k nejnižšímu bodu a vybetonuje, nesmí se zapomenout ani na strojovou šachtu, kde bude umístěna jezírková technologie. U této příležitosti se udělají všechny potřebné rozvody vody pro dnové sání a skimmer. Jakmile jsou stavební práce u konce, přejde se k izolaci pomocí jezírkové fólie. Při pokládce fólie se zároveň může začít pracovat na zapojení filtrační a jezírkové technologie. Po těchto stavebních etapách přichází ta nejdůležitější z pohledu dekorace, a to ukončení okraje jezírka a případná stavba kamenných zídek, či jiných kaskád a vodopádů. Určitě vás také zajímá, jak dlouho taková stavba trvá. Při standardním rozměru koupací části 7 x 3,5 m a mělkých zón přibližně 0,75 m trvá výstavba 2 týdny. Pokud plánujete určité další vodní prvky, jako kaskádu, vodopád, nebo potřebujete kvůli nerovnosti terénu postavit kamennou zídku, počítejte se 3 týdny.

Ke každému koupacímu jezírku přistupujeme individuálně a snažíme se vyhovět všem Vašim představám při dodržení správné funkčnosti.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, poradíme, navrhneme, zpracujeme a v neposlední řadě postavíme vaše vysněné koupací jezírko.