O nás

Small lake je profesionální tým lidí, který se již desátou sezónou zabývá oblastí zahradních a koupacích jezírek a automatickým závlahovým systémem. Náš tým je složený z odborných poradců, zkušených realizátorů a servisních techniků. Všem zákazníkům tedy poskytujeme kompletní servis od A do Z.

Naší náplní práce je především výstavba a oprava nefunkčních zahradních, koupacích a KOI jezírek. Kromě okrasných jezírek pro ryby budujeme i stále více populární koupací jezírka všech možných tvarů a designu. Poskytujeme i dílčí služby jako, návrh filtračního systému pro jezírka, izolací nádrží a jezírek a ČOV.

V sortimentu našich služeb však můžete najít i další příbuzné oblasti zahradních jezírek, kterými se zabýváme a realizujeme. Jedná se o vodní nádrže pro zasněžování, projekce a návrh drenáži, čerpacích stanic, instalaci a montáž automatických závlahových systémů, zahradní rozvody vody a kompletní servisní služby ke všem realizovaným projektům. Za celou dobu naší existence jsme vytvořili a zrealizovali více jak 800 projektů na území České Republiky, Slovenska a Rakouska. Celková hodnota všech realizací převyšuje hodnotu 50 mil Kč. Všechny naše služby jsou využitelné jak pro soukromé pozemky, tak i pro sportovní a komerční plochy.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z našich realizací.

Jelikož oblast zahradních jezírek je velice dynamická a v posledních letech se neustále vyvíjí, tak i my se musíme stále vzdělávat. Naše znalosti si však nechceme nechávat jen pro sebe. Rozhodli jsme se pravidelně přispívat v naší rubrice články, o všemožné problematice, která je spojena s oblastí zahradních jezírek. Chystáme pro Vás několik desítek článků, které budeme pravidelně aktualizovat, dle nejnovějších trendů.

Zde si můžete přečíst naše články o problematice zahradních jezírek.

Naši hlavní devízou je kamenná prodejna, kde si mohou naši zákazníci veškerý sortiment pro zahradní jezírka a závlahové systémy osahat, prohlédnout, vyzkoušet a samozřejmě také zakoupit. To vše za dohledu našich odborných poradců, kteří jsou Vám neustále k dispozici. Pokud však raději volíte nákup z pohodlí vašeho domova, můžete si u nás veškeré zboží objednat prostřednictvím našeho internetového obchodu. Více jak 80% veškerého sortimentu máme skladem na prodejně, tudíž si jej všichni zákazníci mohou okamžitě vyzvednout.

Tým Small Lake čítá aktuálně 6 stálých zaměstnanců, kteří se starají o celkový chod firmy. V hlavní sezóně přibíráme další pracovníky, abychom zvládli uspokojit co největší objem zákazníků a jejich poptávku po realizacích a nákupu sortimentů zahradních a koupacích jezírek a závlahových systémů.

Historie zahradních jezírek Small Lake

Plány na rok 2017 – tento rok nás bude čekat zatím nejtěžší krok v naší historii a to rozšíření naší působnosti do Prahy. V Praze chceme vybudovat novou kamennou prodejnu s odborným poradenstvím a také založit realizační skupinu, která bude poskytovat služby pro stavbu nových realizací a kvalitního servisu.

Rok 2016 – pro naši firmu se jednalo zatím o nejúspěšnější rok. Po aklimatizaci v nové prodejně jsme opět vymýšleli, co zlepšit. Tudíž jsme přes zimu nelenili a opět pracovali na rozšíření a úpravě především venkovních prodejních prostor, kdy jsme dokoupili další chovné kádě pro ryby. Můžeme si tedy dovolit nabízet kromě originálních Koi kaprů přímo z Japonska, také české Koi kapry, různé druhy jeseterů a to, ruské, hvězdnaté, sibiřské, malé a albín. Nechybí ani bestěr, vyza velká, kaprovec čínský, veslonos americký, karásek zlatý, citrónový i schubunkin, ostroretky, jesen zlatý, závojnatky a další. Díky tomuto obrovskému výběru máme největší nabídku okrasných a jezírkových ryb na jižní Moravě. Díky rozšířeným venkovním prostorům jsme mohli naskladnit velké plachty fólií pro izolaci jezírek. Našim hlavním cílem pro tento rok bylo zkvalitnění a rozšíření našich služeb, proto zavádíme skladový systém, který je podpořen mobilními skladovacími jednotkami, které slouží naším realizačním skupinám. Viditelné změny probíhají i na našem e-shopu a podle počtu objednávek a reakcí našich zákazníků se jedná o změny k lepšímu.

Naše společnost získala poprvé v historii ocenění „Závlahář roku 2016“, jedná se o prestižní ocenění, které je udělováno v konkurenci stovek firem.

Rok 2015 – jednalo se zatím o nejnáročnější sezónu a to především kvůli stavbě nové kamenné prodejny, která má sloužit jako jezírkové centrum pro všechny naše zákazníky. Tuto prodejnu jsme stavěli od základu. Nyní nás tedy můžete najít na ulici Kaštanová 64 v Brně. Naše prodejna se nachází na 700 m2 vnitřních i vnějších ploch. Můžete u nás vidět vzorové okrasné jezírko o objemu 55 m3 s nejvyšší hloubkou 2,5 m. Navázali jsme novou spolupráci a nyní máme pro Vaše jezírka výstavní kousky Koi kaprů přímo z Japonska od těch nejlepších chovatelů. Pro naše montážní skupiny kupujeme minibagr, který nám ušetří spoustu času a sil. Naše současné možnosti nám dovolují realizovat až 25 nových zahradních jezírek, téměř 30 filtračních systému k nefunkčním zahradním jezírkům a 50 závlahových systémů.

Rok 2014 – po dalším úspěšném ročníku opět zvětšujeme prodejní plochu, nyní již provozujeme prodejnu o rozměrech 140 m2, zapracovali jsme na dalším vylepšení vzorové zahrady s ukázkovým jezírkem. Přikoupili jsme další chovné kádě pro jezírkové ryby.

Rok 2013 – rozhodli jsme se pro rozšíření naší kamenné prodejny, tudíž si pronajímáme prostory v Brně – Slatině spolu s pozemkem pro výstavbu vzorového zahradního jezírka, kde si zákazníci mohou prohlédnout naši práci. Díky enormnímu nasazení všech zaměstnanců jsme vše stihli včas. Začátkem sezóny jsme přikoupili další užitkový automobil.

Rok 2012 – další významný rok, rozšiřujeme naše portfolio o garážovou prodejnu. Rozměr je sice pouhých 15 m2, ale základní sortiment máme k dispozici.

Rok 2011 – pronajímáme si první sklad, abychom zvládli skladovat větší množství sortimentů. Kvůli navýšení objemu zakázek přibíráme další zaměstnance, nyní máme dvě montážní skupiny.

Rok 2010 – jeden z velmi významných roků, Vytvořili jsme nové webové stránky, spolu s nimi i nový e-shop se sortimentem pro zahradní jezírka. Přikupujeme druhý užitkový automobil.

Rok 2009 – první sezóna, kdy realizujeme zahradní jezírka i závlahové systémy. Přibylo nám více zakázek, jaro bylo velmi náročné, přesto jsme však zvládli úspěšně odpromovat.

Rok 2008 – pokračujeme v realizacích zahradních, okrasných a koupacích jezírek. Ke konci roku, jsme rozšířili naše služby o první automatický závlahový systém.

Rok 2007 – na začátku sezóny kupujeme první užitkový automobil a všechno potřebné nářadí. Tento rok jsme zrealizovali sedm zahradních jezírek a jedno koupací jezírko.

Rok 2006 – kvůli nespolehlivosti jedné z konkurenčních firem přebíráme realizaci dvou zahradních jezírek. Na podzim roku 2006 zakládám firmu, přitom ještě studujeme.